(0)

Вимірювач оптичної потужності

Останні оновлення

20

вересня

Вимірювач оптичної потужності

20 вересня 2018 0 коментар(ів)

Останнім часом в Україні активно будуються пасивні оптичні мережі (PON). Однак експлуатація таких мереж викликає певні складнощі через їх особливості.

У таких мережах інформація передається по одному волокну в обох напрямках на трьох довжинах хвиль. Від станційного термінала (OLT) до абонентів на 1490 нм, і назустріч, від абонентських терміналів (ONU) до станційним на 1310 нм. А на довжині хвилі 1550 нм може йти передача абонентам телевізійних сигналів. До того ж в деревовидних мережах PON використовуються оптичні подільники, які вносять додаткове загасання в прямому і зворотному напрямку.

Прилад, яким можна виміряти рівень потужності різних сигналів в різних точках мережі, називається вимірювач потужності мереж PON або скорочено PON-метр. Малогабаритний ручний тестер нагадує по виду і призначенню звичайні вимірювачі оптичної потужності, але повністю замінює їх саме в мережах PON.

Вимірювання рівня оптичної потужності дозволяють визначити працездатність ONU, OLT, а іноді і визначити ділянку, де сталося пошкодження волокна.

Результати вимірів не залежать від застосовуваної технології (EPON, GEPON, GPON).

Особливість мереж PON в тому, що абонентський термінал працює тільки в тому випадку, коли він підключений до робочої лінії. Тому вимірювання потужності можна виробляти, тільки включивши прилад «на прохід» в працюючу лінію. Тоді як звичайний вимірювач потужності не зможе виміряти потужність сигналу від ONU.

Прилад має два порти з роз'ємами типу SC / PC для підключення з боку станції і з боку абонента. Загасання, що вноситься тестером в лінію, зазвичай не перевищує 1 дБ (максимально до 1,5 дБ), що не так багато для абонентської лінії.

Коментарі

Написати коментар