(0)

Технологія PON

Останні оновлення

20

вересня

Технологія PON

20 вересня 2018 0 коментар(ів)

Технологія PON (Passive optical network) - технологія пасивних оптичних мереж.

Суть технології PON полягає в тому, що між приймально-передаючим модулем центрального вузла OLT (Optical line terminal) і віддаленими абонентськими вузлами ONT (Optical network terminal) створюється повністю пасивна оптична мережа, що має топологію дерева. У проміжних вузлах дерева розміщуються пасивні оптичні розгалужувачі (сплітери) - компактні пристрої, які не потребують живлення і обслуговування. Один приймально модуль OLT дозволяє передавати інформацію безлічі абонентських пристроїв ONT. Число ONT, підключених до одного OLT, може бути настільки великим, наскільки дозволяє бюджет потужності і максимальна швидкість приймально-передавальної апаратури.

Для передачі прямого і зворотного каналів використовується одне оптичне волокно, смуга пропускання якого динамічно розподіляється між абонентами, або два волокна в разі резервування. Спадний потік (downstream) від центрального вузла до абонентів йде на довжині хвилі 1490 нм і 1550 нм для відео. Зростаючі потоки (upstream) від абонентів йдуть на довжині хвилі 1310 нм з використанням протоколу множинного доступу з тимчасовим поділом (TDMA).
Для побудови PON використовується топологія «точка - многоточка» і сама мережа має деревоподібну структуру. Кожен волоконно-оптичний сегмент підключається до одного приймально-передаючого пристрою в центральному вузлі (на відміну від топології «точка - точка», що також дає значну економію у вартості обладнання.
Один волоконно-оптичний сегмент мережі PON може охоплювати до 32 абонентських вузлів в радіусі до 20 км для технологій EPON / BPON і до 128 вузлів в радіусі до 60 км для технології GPON. Кожен абонентський вузол розрахований на звичайний житловий будинок або офісний будинок і в свою чергу може охоплювати сотні абонентів. Всі абонентські вузли є термінальними, і відключення або вихід з ладу одного або декількох абонентських вузлів ніяк не впливає на роботу інших.
Центральний вузол PON може мати мережеві інтерфейси ATM, SDH (STM-1), Gigabit Ethernet для підключення до магістральних мереж. Абонентський вузол може надавати сервісні інтерфейси 10 / 100Base-TX, FXS (2, 4, 8 і 16 портів для підключення аналогових ТА), E1, цифрове відео, ATM (E3, DS3, STM-1c).

Коментарі

Написати коментар